NAPSALI O MÉ PRÁCI, WORKSHOPECH, MÉ TVORBĚ, ...

IMG_20210911_203124_604.jpg

 

COOL BRNO BLOG.cz

PŘEDSTAVUJI: OBRAZY S DUŠÍ & ARTETERAPIE – PAVLA NOVÁKOVÁ

Věřili byste, že malování obrazu je nesmírně příjemná a uklidňující činnost, zábava, která může být i jistou cestou relaxace, k psychické pohodě? A pozor, rozhodně není nutné se vnímat tak, že na to “nemáte talent”.

Já nedávno právě arteterapii vyzkoušela, v ateliéru brněnské umělkyně Pavly Novákové. Pavla je autorkou, malířkou nádherných obrazů, které vám také představím – jsou to osobitá díla, plná emocí, která – pokud se vám líbí – si můžete samozřejmě koupit. Ovšem, Pavla nabízí také workshopy a kurzy malování a zmiňovanou arteterapii, kterou bych vám ze svého vlastního zážitku vřele doporučila. Je to úžasná zkušenost, která vám možná upraví i vnímání sebe samotných…

Čtěte dál:

https://www.coolbrnoblog.cz/predstavuji-obrazy-s-dusi.../

 

 

ING. LUCIE KLIMEŠOVÁ__________________

 

Myslím, že je zbytečné hledat racionální zdůvodnění proto, aby jste se rozhodli strávit den sami se sebou, svým nitrem, svými pocity a kreativně tvořit srdcem. Mně osobně tahle zkušenost namalovat si odraz mé duše a mého rozpoložení přinesla obrovskou radost i hluboká uvědomění. Nejde jen o uvolněné čmárání na plátno, jde o terapii. Pokud cítíte chuť to zkusit, neváhejte a udělejte to pro sebe!!!

 

MGR. EVA SVOBODOVÁ KIZEKOVÁ, www.jogasevou.cz________________

 

Doporučuji tento workshop, kde se sebe vymalujete vy nebo vaše děti, vše co potřebujete za navigace zkušené Pavla Nováková a překvapíte sebe sami svým talentem natolik, že si pak své dílko klidně pověsíte přímo do obývacího pokoje :-)
S Pavlou už chystáme spolupráci na pobytu v přírodě, kde budeme meditovat, cvičit jógu i takto nádherně tvořit :-)

 

 

ADÉLA MAJEROVÁ, PR manažerka, tisková mluvčí_________________

 

Pavlu si pamatuji ze svého bývalého zaměstnání jako regionální ředitelku. Později jsi ji začala vnímat již jen virtuálně. On-line jsem sledovala, jak maluje originální obrazy, jak začíná pořádat akce pro lidi, jak vystavuje, cestuje po světě…. Později jsem si všimla, že pořádá workshopy, aby své umění předávala dál. A protože nic není náhoda, i já se na jednom takovém ocitla. Musím říci, že mé malířské pokusy začaly a skončily u: „mami, namaluj mi pejska“.

A věřím, že většina z nás, kteří jsme se na workshopu ocitli, na tom byla podobně. Ovšem chyba lávky! Pavla nás na začátku krásně „sjednotila“, když si s námi popovídala a pak jsme se my a plátno a barvy stali jedno, máchali jsme štětci, popouštěli uzdu fantazii, nebáli se barev a pak jen koukali – „sláva, ty jsi malíř“! Mezi námi, malujícími, se Pavla jemně pohybovala, byla každému k ruce, a když bylo potřeba, poradila.

 

Přiznám se, že poslední dobou toho na mně bylo moc. Cítila jsem se od kořene vyčerpaná, usínala ve stoje a svou práci, která se začala kupit, odesílala sekundu před termínem. Dvě neobyčejné děti k tomu a v hlavě myšlenka: „kdy já to všechno stihnu?“ Inu, řekla jsem si „dost“, JÁ jsem přece na prvním místě a tak, když se naskytla příležitost, využila jsem ji a na workshop jsem zajela. Vypustila jsem všechny myšlenky a užívala si klidu a čistého tvoření. Hodiny utíkaly a já je nevnímala. Obraz, který mi vznikal pod rukama, je … jsem to já, mé nitro. Nezměnila bych na něm nic. Po očku jsem se dívala, jak tvoří ostatní, protože každý měl svůj styl a fantazii se meze nekladly. Někdo obraz namaloval, přemaloval a znova pomaloval, až vznikla konečná verze, se kterou byl spokojen.

Odjížděla jsem úžasným pocitem nejlépe investovaného času, který jsem poslední dobou učinila a s obrazem na zadním sedadle. Doma našel ihned své místo a vždy, když se na něj podívám, udělá se mi moc dobře.

 

Workshop bych doporučila všem, protože argument: „Já to nebudu umět“ tady opravdu neplatí a pocit volnosti při tvorbě je k nezaplacení.

 

Děkuji, děkuji, děkuji.

Adéla Majerová

 

 

 

SABINA GAJARSKÁ, SALON VISAGE, majitelka salónu

www.salon-visage.cz___________________________________

 

"Obrazy s duší jsou plné lásky, pozitivní energie a kreativity. Mají svoji duši.“

Ano toto je dostatečně výstižné! Obraz dělá obrovskou radost a máme přísun energie. Je to krása! VELKÉ DÍK. Je to splněné přání zákazníka.

 


 

 

PAVLA STARÁ, Pavla Stará PHOTOGRAPHY,

www.facebook.com/Pavla-Stará-PHOTOGRAPHY 896686830387466/____

 

Pavča... no nikdy jsem si nemyslela, že se vydá touto cestou, cestou uměleckou..

Známe se 20 let a je pravdou, že vždy byla přátelská, empatická, schopná, úspěšná, přímá, pracovitá, sebejistá

a vlastně dost nekonvenční, originální a výjimečná. Což je asi důvod proč může tvořit něco tak speciálního a hlubokého jakou jsou obrazy s duší.

 

Jsem velice ráda, že mohu mít jeden z jejich prvních obrazů "Anděla" který opatruje naši celou rodinu. Hodně pro mě znamená.

 

A jsem také velice ráda, že ji v její umělecké dráze mohu podpořit fotkami jejich obrazů.

Díky Pavči :-)

 

 

 

  • Wix Facebook page